Opublikowano

Jak wybrać model czaszki człowieka do nauki anatomii?

Czaszka z mięśniami twarzy

Być może przed rozpoczęciem zajęć z anatomii zastanawiasz się jaki model czaszki człowieka byłby optymalny na zajęcia? Albo który produkt będzie w najbardziej przystępny sposób obrazował uczniom budowę anatomiczną? Na co zatem warto zwrócić uwagę wybierając model czaszki 3D? Między innymi na te pytania postaram się odpowiedzieć poniżej.

1. Postaw na wysoką jakość produktu

 

Czaszka klasyczna

Szukając modelu zawsze warto kierować się wysoką jakością produktu. Ważne, by nie kupować niesprawdzonych marek, dzięki czemu unikniesz szybkiego rozczarowania często mało realistycznym, wykonanym ze słabej jakości materiału produktem. Podsumowując, warto więc sprawdzić kraj pochodzenia modelu oraz materiał z jakiego został wykonany. Najlepiej gdyby był to bardzo wytrzymałe tworzywo sztuczne. Właśnie takie produkty oferuje między innymi marka 3B Scientific.

2. Przeznaczenie modelu czaszki człowieka

Następnie warto się zastanowić nad przeznaczeniem produktu. Jeśli korzystać z modelu czaszki będą dzieci w szkole podstawowej, to warto postawić na klasyczną czaszkę rozkładaną na 3 części, bardzo wytrzymałą i odporną na uszkodzenia. Dla studentów szkół medycznych zaprojektowany został model czaszki “Beauchene”, gdzie nawet najbardziej skomplikowane struktury anatomiczne czaszki są łatwe do rozpoznania. Natomiast podczas prezentacji o wiele lepiej zaprezentuje się kolorowa odmiana tego modelu. Ponadto znaleźć można także produkt zaprojektowany specjalnie dla stomatologów, model czaszki z mięśniami do salonów kosmetycznych, czy też dla  fizjoterapeutów.

3. Interaktywne kursy anatomii.

 

Aplikacja mobilna

Nauka w  XXI wieku powinna odbywać się także poprzez urządzenia mobilne. Szukając modelu znajdź najlepiej taki, dzięki któremu zyskasz dostęp do aplikacji z kursami anatomii oraz wykładami. Dzięki temu jeszcze skuteczniej możesz poznawać anatomię człowieka. Tak więc płacąc za model czaszki człowieka do nauki anatomii dostajesz dostęp do niemalże nieograniczonej ilości wiedzy z tego zakresu! 

4. Wygląd modelu czaszki człowieka!

Najmniej może oczywistym argumentem za wyborem konkretnego modelu jest po prostu wygląd.  Model czaszki musi się Tobie podobać, by chętnie do niego wracać podczas nauki. Powinien zachęcać do poznawania. Dlatego warto może wybrać kolorowy lub z zaznaczonymi przyczepami mięśni lub z modelem mózgu. Im ciekawszy model, tym chętniej będziesz do niego wracał!

Sprawdź także