Opublikowano

Profilaktyka zdrowotna

Model do badania piersi w walizce 1

Zgodnie z definicją profilaktyka zdrowotna to działania mające na celu zapobieganie chorobom, poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie. W poniższym artykule przedstawię kilka modeli niezbędnych do wczesnego wykrycia niepokojących zmian.

Badanie piersi – profilaktyka zdrowotna

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór u kobiet. Decydująca rolę odrywa regularne samobadanie piersi, kiedy to możliwie wcześnie wykryć można guza na wczesnym etapie zaawansowania. 

Model do badania piersi zestaw

 

Najpopularniejszym modelem dydaktycznym pomocnym podczas nauki wykrywania zmian zachodzących w piersi jest model do badania piersi zestaw, czyli zestaw 3 modeli na podstawie. Wyróżnia się bardzo realistycznym wyglądem. Dzięki wykorzystanemu specjalnemu materiałowi SKINlike skóra w dotyku jest bardzo realistyczna, gładka i delikatna. 3 modele przedstawiają: pierś z dwoma guzami, kolejny uwidacznia 5 guzów i „skórkę pomarańczy”, a ostatni prezentuje zdrową pierś.

Z tej samej kategorii warto zapoznać się z modelem do badania piersi naturalnej wielkości, który niezbędny będzie podczas szkoleń. Materiał niemalże idealnie imituje naturalna skórę, dzięki temu trening jest bardzo realistyczny. Co również ważne, prezentowany model przedstawia odlew oryginalnej kobiecej klatki piersiowej z średniego rozmiaru piersiami.

Model do badania piersi
Model do badania piersi naturalnej wielkości, wykonany z nowego skóropodobnego tworzywa 3BSKINlike, które imituje strukturę skóry, jej delikatność i gładkość.

Badanie jąder oraz prostaty

Profilaktyka zdrowotna dotyczy także młodych mężczyzn wkraczającym dopiero w dorosłość. Istotne, by pamiętali o systematycznym badaniu jąder, gdyż dzięki temu zwiększają szanse na wczesne wykrycie takich zmian jak guzki czy grudki. 

Idealną pomocą w profilaktyce na pewno będzie model do badania jąder. Realistyczny, wykonany z dermatologicznie przetestowanego silikonu przypominającego w dotyku naturalną skórę. Naturalnych rozmiarów, bardzo realistyczny anatomicznie model posiada dwie zmiany patologiczne na lewym jądrze Przydatną pomocą w nauce badania prostaty będzie trenażer do badania prostaty,  doskonalące umiejętności diagnostyczne, umożliwia naukę badania per rectum prostaty.

Model do badania jąder
Model do badania jąder wykonany z dermatologicznie przetestowanego silikonu przypominającego w dotyku naturalną skórę.

Podsumowanie
Prezentowane powyżej modele to tylko kilka wybranych produktów z naszej szerokiej oferty modeli skierowanej do nauki i treningu profilaktyki zdrowotnej. W końcu profilaktyka to utrwalenie prawidłowych wzorców zdrowego życia oraz zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie czynników ryzyka. Zapraszamy do zapoznania się z całą kategorią fantomów szkoleniowych oraz stroną producenta, firmy 3B Scientific.

 

Sprawdź także