Opublikowano

Szkielet człowieka – ranking najpopularniejszych modeli

Szkielet luksusowy Sam 4

Przeglądając sklepy internetowe z modelami szkieletów człowieka zapewne zastanawiasz się który spośród dziesiątek modeli wybrać. Różnic między nimi jest naprawdę dużo, dlatego chciałbym zaproponować ranking 5 najpopularniejszych replik naturalnej wielkości. W końcu szkielet człowieka to podstawowa pomoc dydaktyczna na każdym poziomie edukacji, przydatna zarówno w szkołach podstawowych jak i na uniwersytetach. 

1. Szkielet luksusowy Sam A13

Sam to najczęściej wybierany model w naszym sklepie. Dzięki niemu zaprezentujesz ruchy czaszki oraz wszystkie naturalne postawy dzięki bardzo elastycznemu kręgosłupowi. Ponadto posiada oznaczone miejsca przyczepów mięśni, numerację kości oraz dysk wypadający między 3 i 4 kręgiem kręgosłupa. Wybierając ten model zyskujesz darmowy dostęp do aplikacji smart anatomy, czyli wirtualnych lekcji anatomii.  Model firmy 3B Scientific. Sprawdź teraz!

Szkielet luksusowy Sam 4
Szkielet luksusowy Sam

2.  Szkielet człowieka A10

szkielet człowieka stan

Podstawowy model szkieletu STAN. Szkoły, uniwersytety, szpitale i laboratoria od lat wybierają ten model z uwagi na wysokiej jakości materiał i profesjonalne wykonanie. Ponadto szkielet Stan naturalnej wielkości z kończynami dającymi się łatwo i szybko zdemontować. Dodatkowo w zestawie osłona na kurz na stojak i model szkieletu. Wraz z modelem otrzymasz darmową aplikację do nauki anatomii! Sprawdź teraz!

3. Szkielet z więzadłami A12

"<yoastmark

Leo to szkielet z więzadłami na stojaku. Posiada elastyczne więzadła głównych stawów kończyn zamontowanych z prawej strony szkieletu, ponadto wyróżnia się elastycznym ramieniem, łokciem, biodrem i kolanem. Dodatkowo wyróżnia się naturalna wielkością, wykonany z bardzo trwałego i zmywalnego plastiku. Ponadto posiada prawie realistyczną wagę w stosunku do ludzkiego szkieletu (około 200 kości). Sprawdź teraz!

4. Funkcjonalny szkielet Frank A15/3s

Funkcjonalny Szkielet Frank 6

Wyjątkowy, funkcjonalny szkielet Frank posiada elastyczne stawy umożliwiające symulację człowieka w ruchu. Ponadto uwzględnia wszystkie jego złożone elementy. Ten unikalny model szkieletu umożliwia odłączenie kończyny w łatwy sposób. Dzięki temu modelowi zademonstrowane mogą być ograniczenia ruchowe w stawie krzyżowo-biodrowym oraz krzyżowo-ogonowym. Ponadto gdy podnosisz ręce modelu, łopatki obracają się. Model wykonany jest z nietłukącego tworzywa sztucznego wysokiej jakości. Sprawdź teraz!

5. Szkielet Człowieka MAX 

Model szkieletu MAX

Szkielet MAX to replika naturalnych wymiarów przedstawiająca wszystkie anatomiczne detale: szczeliny, otwory, wyrostki. Model z elastycznym kręgosłupem, ale także więzadłami i przyczepami mięśniowymi. Demontowalne są następujące części: 3-częściowa czaszka, kończyny górne, kończyny dolne, stopy. Sprawdź teraz!

Sprawdź także